KRYEFAQJA » Tag Archives: ambasada

Tag Archives: ambasada

Turqia rihap ambasadën në Libi

Turqia rihap ambasadën në Libi

Turqia rihapi ambasadën e saj në Tripoli, në Libi, që ishte mbyllur për arsye sigurie në vitin 2014, njoftoi Ministria turke e Jashtme. “Aktivitetet e ambasadës tonë kanë rifilluar me një personel të reduktuar paraprakisht”, theksoi ministria përmes një deklarate. “Rihapja e ambasadës do t’i mundësojë Turqisë të kontribuojë në …

Më shumë

Drejtori i CIA-s vizitë në Shqipëri

Drejtori i CIA-s vizitë në Shqipëri

Drejtori i CIA-s John Brennan ka vizituar Shqipërinë gjatë ditës së sotme, njoftoi Ambasada e SHBA në Tiranë. Sipas njoftimit, gjatë vizitës së tij, Drejtori Brennan u takua me Kryeministrin Rama, Presidentin Nishani, Ministren e Mbrojtjes Kodheli, dhe drejtues të komunitetit të inteligjencës. Zoti Brennan ka diskutuar me ta një …

Më shumë

Mosmarrëveshjet me Ankaranë, ambasadori i BE-së në Turqi jep dorëheqjen

Kreu i delegacionit evropian në Turqi, Hansjörg Haber dha dorëheqjen pas deklaratave të cilësuara të papërshtatshme nga autoritetet turke në lidhje me marrëveshjen e arritur për migrantët mes Ankarasë dhe Brukselit, bëhet sot e ditur nga zyra e BE-së në Turqi.“Ne konfirmojmë vërtetësinë e dorëheqjes së ambasadorit”, deklaroi për median, …

Më shumë