KRYEFAQJA » Tag Archives: Antonio Tajani

Tag Archives: Antonio Tajani

Europarlamenti votoi raport mbi marrëveshjen e Stabilizim Asocimit mes Kosovës dhe BE-së

PE miraton rezolutën për Shqipërinë, me thirrjen për Reformë në Drejtësi, luftë krimit e korrupsionit, zgjedhje të lira e të ndershme

Parlamenti evropian votoi sot, në seancën e parë të drejtuar nga kryetari i ri Antonio Tajani, një raport mbi ecurinë e marrëveshjes së Stabilizim Asocimit mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Raporti i paraqitur nga eurodeputeti Adam Sejnfeld u miratua me 519 vota pro, e 83 kundër. Raporti thekson se integrimi …

Më shumë

Tajani është presidenti i ri i Parlamentit Europian

Tajani është presidenti i ri i Parlamentit Europian

Antonio Tajani i partisë Forza Italia është president i ri i Parlamentit Europian, italiani i parë i zgjedhur në drejtimin e institucionit ligjbërës të bashkësisë që kur në vitin 1979 është futur zgjedhja e drejtpërdrejtë e përfaqësuesve. Ai ka mundur një tjetër bashkëkombas, Gianni Pittella i Partito Democratico, në balotazhin …

Më shumë