KRYEFAQJA » Tag Archives: Basha

Tag Archives: Basha

Në prag të vizitës së eurodeputetëve, Basha këmbëngul për qeveri teknike

Në prag të vizitës së eurodeputetëve, Basha këmbëngul në qeveri teknike

Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha ka paralajmëruar se dialogu me kundërshtarët e tij politik për zgjidhjen e krizës do të synojë vetëm qeverinë teknike. “Nuk na mungon aspak vullneti dhe vendosmëria për ta zgjidhur krizën e thellë politike përmes një dialogu me kundërshtarët tanë politikë. Dialog që ka …

Më shumë

Basha: Protesta-paralajmërim se lëvizje popullore është e pathyeshme!

Basha: Protesta-paralajmërim se lëvizje popullore është e pathyeshme!

Opozita e djathtë shqiptare mbylli të hënën protestën e saj një orëshe duke deklaruar vendosmërinë për të kërkuar qeveri teknike dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Përkrahësit e saj bllokuan të paktën pesë akse kryesore kombëtare, duke protestuar paqësisht. Sipas kreut të PD Lulzim Basha “qindra mijëra …

Më shumë

Basha: Bllokimi i rrugëve, sakrificë e vogël për Shqipërinë e re! Rama: Mos u bëni mercenarë për destabilizimin e vendit!

Basha: Bllokimi i rrugëve, sakrificë e vogël për Shqipërinë e re! Rama: Mos u bëni mercenarë për destabilizimin e vendit!

Dita e dielë ka shënuar një tjetër përplasje të fortë në distancë mes kreut të qeverisë Edi Rama dhe atij të PD Lulzim Basha. Shkak është bërë paralajmërimi i opozitës se do të bllokojë qarkullimin rrugor në të gjithë vendin. Ndonëse policia ka lajmëruar se nuk ka dhënë leje për …

Më shumë