KRYEFAQJA » Tag Archives: bombë

Tag Archives: bombë

Tjetër shpërthim me bombë në Turqi

Bombe ne truqi

Një tjetër shpërthim me bombë ka tronditur Turqinë mëngjesin e sotëm, duke lënë të vdekur 13 persona dhe të plagosur 48 të tjerë. Shpërthimi ka ndodhur jashtë universitetit të qytetit turk Kayseri. Sipas informacioneve nga mediat turke, një autobus që transportonte ushtarë civilë është goditur më bombë në provincën qendrore …

Më shumë

Shpërthim në Afganistan

afganistan rekrute poilcie autobuz bombe shperthim 12 te vdekur

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 38 të tjerë janë plagosur pas një sulmi kamikaz me bombë që kishte shënjestër një autobuz me rekrutë policie në lindje të Afganistanit. Ngjarja ndodhi në rajonin Sorkrot, pas shpërthimit të një bombe të instaluar në një motor që …

Më shumë