KRYEFAQJA » Tag Archives: briken calja

Tag Archives: briken calja

Nis Rio 2016

Nis Rio 2016

Në Rio de Janeiro të Brazilit, filluan zyrtarisht Lojrat Olimpike. Ceremonia e hapjes u zhvillua në stadiumin e famshëm të Marakanas. Në këto lojra marrin pjesë 206 shtete me rreth 12 mijë atletë, prej të cilave 6200 meshkuj dhe 5100 sportiste femra. Flamurtare e ekipit shqiptar ishte atletja e njohur …

Më shumë

Peshëngritja dështon në Evropian

X Peshengritja deshton ne EvropianX briken calja

Objektivi për të çuar në Olimpiadën e Rios një ekip me peshëngritës, nuk është arritur. Ky është konkluzioni i dalë në përfundim të konkurrimit të kombëtares së shtangës shqiptare në Evropianin e Norvegjisë. Kjo pasi asnjë nga sportistët tanë nuk arriti objektivin që i kishte vënë vetes. Pas këtij evropiani Federata …

Më shumë