KRYEFAQJA » Tag Archives: dekorata

Tag Archives: dekorata

Dekorimi i Ramës si “Komandant i Urdhrit të Legjionit të Nderit”, Blushi ironizon

Dekorimi i Ramës si "Komandant i Urdhrit të Legjionit të Nderit", Blushi ironizon

Ish deputeti socialist Ben Blushi, aktualisht kreu i partisë më të re LIBRA, vazhdon të pozicionohet gjithnjë e më ashpër kundër qeverisë, duke mos kursyer veçanërisht akuzat për  ngjarjet që lidhen me kryeministrin socialist Edi Rama. Këtë të enjte zoti Blushi, ironizoi dekorimin e zoti Rama nga presidenti Holland, me …

Më shumë

Shekulli i Kadaresë: Kadare nderohet me dekoratën e “Flamurit Kombëtar”

“Pa nderim për kulturën dhe artet, nuk mund të ketë nderim për ne shkrimtaret”. Kështu deklaroi Ismail Kadare pasi u nderua nga Presidenti i Republikës Bujar Nishani me dekoratën e Flamurit Kombëtar. Dekorata dhe nderimi shkrimtarit iu bë gjatë konferencës shkencore “Shekulli i Kadaresë”, ku merrnin pjesë akademikë dhe personalitete …

Më shumë