KRYEFAQJA » Tag Archives: Edi Rama

Tag Archives: Edi Rama

Rama paralajmëron një linjë ajrore ballkanike

Kryeministri Edi Rama, ndërsa bisedonte me të rinjtë e programit “Start up” në tekonologji, konfirmoi se Shqipëria përgatitet për të futur një linje trasporti ajrore që do të lidhë vendet e rajonit. “Jemi drejt finalizimit të një linje ajrore që do mbuloje Shkupin, Prishtinënë, Podgoricën, Sarajevën, Zagrebin dhe gjithë Europën juglindore, …

Më shumë

“Pazari i Ri”, Bozdo: Bashkia e Tiranës po zbaton projektet e administratës Basha!

"Pazari i Ri", Bozdo: Bashkia e Tiranës po zbaton projektet e administratës Basha!

Ndërsa në “Pazarin e Ri” në Tiranë festohej rindërtimi tij, opozita shqiptare ironizonte se Bashkia e Tiranës s’po bën gjë tjeter vetëm zbaton projektet e administratës së zotit Lulzim Basha, kur ai ishte në krye të bashkisë. Ish nënkryetari i bashkisë Enno Bozdo deklaroi për mediat se “Me 16 prill …

Më shumë

Rama në Berlin rreth aspiratave për integrimin europian

rama, edi rama, ps, mazhoranca, lsi, konference, berlin, i ftuar, integrimi europian

Aspirata e integrimit europian është mundësi fantastike me faktin që jemi në zemër të Europës dhe kemi këtë perspektivë e instrument modernizimi që është procesi i integrimit. Ne kontekstin e pyetjes “Përse e dëshirojmë Bashkimin Europian, kur euroskepticizmi është rritur në Europë?, Kryeministri shqiptar, i ftuar nga Fondacioni “Friedrich Ebert” …

Më shumë

Rama: Rregjistrimi i popullsisë do të përfshije në zgjedhje emigrantët

Kryeministri Edi Rama siguron përfshirjen e shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit, në proçeset zgjedhore, pasi të përfundoje rregjistrimi i plotë i tyre, nëpërmjet aplikimeve online. Gjatë inagurimit të shërbimit konsullor online, Rama u shpreh se proçesi tashmë ka nisur dhe ky është finalizimi i premtimit të dhënë gjatë samitit të …

Më shumë