KRYEFAQJA » Tag Archives: Financial Times

Tag Archives: Financial Times

Shtetet balltike dhe Polonia diskutojnë krijimin e mbrojtjes raketore rajonale

Tre shtetet balltike dhe Polonia kanë nisur diskutimet me kontraktorët e mbrojtjes për krijimin e mburojës raketore kundërajrore rajonale për mbrojtje nga avionët e Rusisë. Në një raport të së përditshmes londineze, Financial Times, dje është cituar ministri i mbrojtjes i Lituanisë, Juozas Olekas, që ka thënë se Estonia, Letonia …

Më shumë