KRYEFAQJA » Tag Archives: aeroport

Tag Archives: aeroport

SHBA, autori i vrasjes në aeroport

SHBA, autori i vrasjes në aeroport

I dyshuari për të shtënat vdekjeprurëse në aeroportin e Floridës është akuzuar edhe formalisht nga prokurorët amerikanë. 26-vjeçari Esteban Santiago akuzohet se ka hapur zjarr në Aeroport, duke lënë të vdekur 5 persona dhe plagosur 6 të tjerë. Ai është ngarkuar me akuzën e kryerjes së një akti të dhunshëm …

Më shumë

Zgjerimi i aeroportit të Londrës

aeroport, zgjerim, londer, hithrou

Qeveria britanike ka miratuar zgjerimin e aeroportit Hithrou në Londër me anë të krijimit të një piste të re. Ministrat miratuan planin e shumëpritur në mbledhjen e kabinetit gjatë së martës, duke e konsideruar këtë vendim si tepër të rëndësishëm. Sipas tyre, zgjerimi do të përmirësojë lidhjet e Mbretërisë së …

Më shumë

Sulm në aeroportin e Shangait

Një shpërthim në Aeroportin ndërkombëtar “Pudong” të Shangait ka plagosur 5 persona, mes të cilëve edhe vetë autorin. Sipas zyrtarëve kinezë, ajo duket të ketë qenë një bombë artizanale, që shpërtheu pranë zonës së “check-in”-it në terminalin numër dy. Nuk është ende e qartë se përse e kishte vendosur eksplozivin …

Më shumë

Haxhinasto në Kukës

Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto ka udhëtuar drejt Kukësit, ku së bashku me drejtues të Autoritetet te Aviacionit Civil, ka parë nga afër aeroportin e Kukesit në kuadër të përpjekjeve për ta vënë në punë pas një periudhe të gjatë mosfunksionimi. Ministri Haxhinasto tha se së shpejti do të ndërhyhet …

Më shumë