KRYEFAQJA » Tag Archives: atletike

Tag Archives: atletike

Atletikë: Nesër nis Kampionati Kombëtar

Gega në Francë synon rekordin në 3000 metra

Kampionati Kombëtar Individual Dimëror dhe Krosi Kombëtar janë dy veprimtaritë e para të vitit 2017 për atletikën shqiptare. Kampionati Kombëtar Individual Dimëror, që është me të njëjtin program që zhvillohet Ballkaniada dhe Evropiani i Sallave të Mbyllura, do të zhvillohet, si gjithnjë në Stadiumin “Elbasan Arena”, më 8 shkurt 2017. …

Më shumë

Bolt i telefonon televizionit të Mançester Junajtid

ussain bolt, bolt, atletike, futboll, televizioni britanik, manchester united

Kampioni i atletikës, i deklaruar tashmë tifoz i Mançester Junajtid, ka telefonuar në televizionin zyrtar të skuadrës angleze, gjatë një emisioni, për të komentuar ndeshjen, Mançester Junajtid-Midëllsborou por prezantuesja Mandi Henri nuk është bindur se ne telefon ka qenë vetë rekordmeni xhamajkan. “Alo jam Usein” – ka thënë kampioni në …

Më shumë