KRYEFAQJA » Tag Archives: Bashkimi Europian

Tag Archives: Bashkimi Europian

Sattler: Optimist për hapjen e negociatave Shqipëri- BE në dhjetor

johan-satler

Sinjalet e një vendimi pozitiv për çeljen e negociatave midis Shqipërisë dhe Bashkimit Europian janë përforcuar. Ambasadori austriak në Shqipëri Johan Sattler, ka deklaruar të martën nga Shkodra ku ndodhej për të marrë pjesë në një aktivitet, se është optimist për hapjen e këtyre negociatave në dhjetor. Një ditë më …

Më shumë

Xhonson:Mbretëria e Bashkuar do të mbetet e përfshirë në diplomacinë dhe politikën Europiane

Britania do të qëndroje një fuqi e dedikuar europiane edhe pasi të largohet nga Bashkimi Europian. Në takimin e OSBE-së që po zhvillohet në Gjermani, sekretari i jashtëm britanik Boris Xhonson tha se Breksit nuk do ta hiqte Britaninë nga kontinenti, ndërsa theksoi se pjesëmarrja e tij në këtë takim …

Më shumë

Basha mosbesues ndaj qeverisë Rama për menaxhimin e krizës së refugjatëve

Basha mosbesues ndaj qeverisë Rama për menaxhimin e krizës së refugjatëve

Kreu i opozitës shqiptare Lulzim Basha është shprehur mosbesues ndaj qeverisë së kryeministrit socialist Edi Rama për të menaxhuar krizën e refugjatëve, nëse ajo do të përfshinte Shqipërinë. Zoti Basha i cili po merr pjesë në takimin e organizuar nga Partia Popullore Europiane në Vjenë, tha gjatë fjalës së tij …

Më shumë