KRYEFAQJA » Tag Archives: AMF

Tag Archives: AMF

Ervin Koçi kreu i ri i AMF

Ervin Koçi kreu i ri i AMF

Me dy vota kundër, tre abstenim dhe 71 pro, parlamentoi miratoi propozimin e qeverisë për të emëruar në krye të Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare për një mandat 5 vjeçar Ervin Koçin. Kandidatura e Koçit në krye të këtij institucioni u miratua këtë mëngjes edhe në komisionin e ekonomisë. Pak javë …

Më shumë

Shtyhet shkarkimi i kreut të AMF

Shtyhet shkarkimi i kreut të AMF

Në parlamentin shqiptar Komisioni i Ekonomisë ka shtyrë shkarkimin e Drejtoreshës së Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, Enkelejda Shehi për shkak të mungesë së kuorumit. Kërkesa për shkarkimin e kreut të AMF është bërë nga anëtarët e bordit të këtij institucioni. Sipas tyre shkeljet e zonjës Shehu nisin nga sjellja joprofesionale …

Më shumë