KRYEFAQJA » Tag Archives: Damian Gjiknuri

Tag Archives: Damian Gjiknuri

Gjiknuri: Sipërmarrës të Singaporit, interes për investime në Shqipëri

ministri i energjitikes, damian gjiknuri, forumi, ekonomi, investime te huaja, singapori,

Potencialet që ka Shqipëria për investime në fushën e energjisë, dhe konkretisht në hidroenergji, energji elektrike, naftë, gaz dhe në sektorin minerar, janë paraqitur nga Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri në Forumin e Tregtisë dhe Investimeve Singapor-Shqipëri. Në një prononcim për televizionin Shqiptar, Gjiknuri u shpreh se gjatë …

Më shumë

Gjiknuri, investime në zonën e jugut për përmirsimin e funizimit me energji elektrike

damian gjiknuri, inspektime, zona e jugut

Investimet e bëra në zonën e jugut të Shqipërisë për përmirsimin e funizimit me energji elektrike janë inspektuar nga ministri i energjsië Damian Gjiknuri dhe administratori i OSHEE Adrian Çela. Ka përfunduar ndërtimi i linjës nga Himara në Dhërmi, me vlerë 247 milionë lekë. Ndërsa po punohet punohet për ndërtimin …

Më shumë