KRYEFAQJA » Tag Archives: ekonomia

Tag Archives: ekonomia

PD : “Heritage Foundation” dëshmon se ekonomia shqiptare ka pësuar regres vitet e fundit

PD : "Heritage Foundation" dëshmon se ekonomia shqiptare ka pësuar regres vitet e fundit

PD e opozitës shprehu shqetësimin se ekonomia e vendit po shënon rënie. Një prej një prej ekspertëve të saj të ekonomisë Besart Kadia, tha se raporti i fundit i “Heritage Foundation” dëshmon se ekonomia shqiptare ka pësuar regres vitet e fundit. “Si pasojë e paaftësisë dhe korrupsionit të Qeverisë, vendi …

Më shumë

Rama: Së shpejti nis programi kombëtar 1 miliard dollarë për rindërtim

Grabitja e parave të bankës, Rama merr në mbrojtje policinë

Pak muaj nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit, kryeministri socialist Edi Rama, ka këmbënglur se reformat ekonomike të ndërmarra nga qeveria e tij, kanë qenë të suksesshme dhe ekonomia e vendit u rrit me 3.4 përqind. “Reformat ekonomike të qeverisë shqiptare janë me rëndësi jetike për të rritjen …

Më shumë

“Standard and Poor’s” shprehet pozitivisht për Shqipërinë

“Standard and Poor’s” shprehet pozitivisht për Shqipërinë

Agjensia ndërkombëtare e vlerësimit financiar “Standard and Poor’s” konfirmoi notën “B+” për borxhin afatgjatë të Shqipërisë dhe notën “B” për borxhin afatshkurtër, duke e vlerësuar perspektivën e financave publike të vendit si të qëndrueshme. “Ky vlerësim reflekton pikëpamjen tonë se, ecuria e qëndrueshme ekonomike dhe përmirësimi fiskal do të vazhdojnë, …

Më shumë