KRYEFAQJA » Tag Archives: fbi

Tag Archives: fbi

SHBA, autori i vrasjes në aeroport

SHBA, autori i vrasjes në aeroport

I dyshuari për të shtënat vdekjeprurëse në aeroportin e Floridës është akuzuar edhe formalisht nga prokurorët amerikanë. 26-vjeçari Esteban Santiago akuzohet se ka hapur zjarr në Aeroport, duke lënë të vdekur 5 persona dhe plagosur 6 të tjerë. Ai është ngarkuar me akuzën e kryerjes së një akti të dhunshëm …

Më shumë

Donald Lu paralajmëron: Luftë të ashpër ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit

Ambasadori Lu optimist: "2017-ta do të jetë vit i shkëlqyer për Shqipërinë"

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka paralajmëruar një luftë të ashpër ndaj krimit dhe korrupsionit në Shqipëri, pasi ka shprehur shqetësimin e tij për nivelin e lartë të përhapjes së tyre në vendi. Duke folur të mërkurën në “Konferencën për Luftën Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar”, zoti Lu e …

Më shumë

Fushata presidenciale e Hilari Klinton, sulmohet nga hakerat

Klinton me pneumoni, duhet të pushojë

Mediat amerikane bënë të ditur se fushata presidenciale e Hilari Klinton është sulmuar nga hakerat, pas një aksioni kibernetik të ndërmarrë para disa kohësh ndaj të dhënave të Komitetit Kombëtar Demokrat dhe Komitetit të fushatës demokrate, dy institucione kyçe këto të Partisë Demokratike. Stafi i fushatës së Klinton bëri dje …

Më shumë