KRYEFAQJA » Tag Archives: Federata Shqiptare e Futbollit

Tag Archives: Federata Shqiptare e Futbollit

Kukësi mund Tiranën 4-1, Partizani fiton 5-1 me Teutën

Kukësi mund Tiranën 4-1, Partizani fiton 5-1 me Teutën

JAVA 30   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 22.04.2017 Elbasan 16:00 Korabi – Luftëtari 0 – 4 Brahimaj 30′, Bregu 47′, Pedro Bengui 84′, Reginaldo 87′ 22.04.2017 Vlorë 19:00 Flamurtari – Vllaznia 2 – 0 Bušić 7′, Danilo Alves 61′ 23.04.2017 Laç 16:00 Laçi – Skënderbeu  1 – 5 Latifi 16′ (0-1), Latifi 29′ (0-2), James 43′ (0-3), …

Më shumë

Tirana dhe Skënderbeu janë finaliste

Tirana dhe Skënderbeu janë finaliste

Sot lajtën sot pasdite ndeshjet e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Në ndeshjen e luajtur në Tiranë, skuadra kryeqytetase mundi 2-0 Beslidhjen e Lezhës. Në qytetin bregdetar të Durrësit, Teuta vendase u mposht përsëri nga korçarët e Skënderbeut 0-1. Pra Tirana dhe Skënderbeu do të garojnë për fitoren e kësaj …

Më shumë