KRYEFAQJA » Tag Archives: gjimshiti

Tag Archives: gjimshiti

Rusi 2018, De Biasi bën publike listën e të grumbulluarve për Shqipëri – Izrael

De Biasi: Bën publike listë e të grumbulluarve

Shqipëria do të luajë të dielën më 12 nëntor në “Loro Boriçi” ndaj Izraelit, takimi i fundit këtë vit për eleminatoret e grupit G për boterorin “Rusia 2018”. Trajneri i kombëtares së futbollit, Giovani De Biasi, ka shpallur me këtë rast listën e lojëtarëve që janë thirrur. Në portë: Berisha, …

Më shumë

Rusi 2018: Shqipëria do të ndeshet me Lihtenshtejnin në Vaduz

Rusi 2018: Shqipëria do të ndeshet me Lihtenshtejnin në Vaduz

Kombëtarja e Shqipërisë do ta luajë të enjten, ndeshjen kualifikuese të radhës për në Botërorin 2016 që mbahet në Rusi, në Vaduz kundër Lihtenshejnit. Takimi do të zhvillohet në Stadiumin Rheinpark i cili është stadiumi zyrtar i Lihtenshtejnit. Në këtë stadium luan dhe stërvitet kombëtarja vendase e futbollit, por është …

Më shumë

Rusi 2018: De Biasi publikon listën e lojëtarëve për dy ndeshjet

Rusi 2018: De Biasi publikon listën e lojëtarëve për dy ndeshjet

Trajneri i kombëtares, italiani Giovanni De Biasi, gjatë një konference për shtyp në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit njoftoi edhe emrat e lojëtarëve që grumbullohen për dy ndeshjet kualifikuese të radhës për botërorin Rusi 2016, atë kunder Lihtenshtejnit në Vaduz me 6 tetor dhe atë kundër Spanjës në Shkodër …

Më shumë

De Biazi: Përzgjedhja e lojtarëve e vështirë dhe e vuajtur

De Biazi: Përzgjedhja e lojtarëve e vështirë dhe e vuajtur

“E vështirë dhe e vuajtur” e ka cilësuar trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, gjendjen emocionale në të cilën është gjendur kur i është dashur t’u komunikojë lojtarëve emrat që ai ka zgjedhur për në finalet e “Euro 2016” në Francë. Në konferencë për shtyp të mërkurën në mesditë, …

Më shumë