KRYEFAQJA » Tag Archives: administrata

Tag Archives: administrata

Klosi: Administrata publike u përgjigjet pritshmërive për integrimin në BE

blendi klosi, pritshmerite, be, integrimi, kontrata pune, vendi, administrata

Në sfidën për të përmbushur kriteret, kusht për Integrimin e vendit në BE, administrata publike sipas ministrit Klosi u pergjigjet pritshmërive. Meritën kryesore për këtë ua njeh të rinjve shqiptarë të shkolluar që janë bërë pjesë e administratës gjatë viteve të fundit , falë edhe mundësisë që iu dha atyre …

Më shumë

Bushati: Administrata Trump do të vijojë angazhimin amerikan në Shqipëri

Bushati: Administrata Trump do të vijojë angazhimin amerikan në Shqipëri

Ministri i Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati shpreson që administrata e re Trump do të vijojë angazhimin amerikan në Shqipëri. Në një postim në Facebook, ministri Bushati, falenderon sekretarin e shtetit Kerry për përkushtimin e treguar ndaj Shqipërisë dhe gjithe administraten Obama për kontributin e dhënë për zhvillimin e demokracisë në …

Më shumë