KRYEFAQJA » Tag Archives: afganistan

Tag Archives: afganistan

Afganistan, luftime mes policisë dhe talibanëve

Forcat e sigurisë së Afganistanit kanë luftuar gjatë natës kundër militantëve talibanë, në një kompleks me motel dhe kapacitete logjistike, që përdoren nga kontraktorët e jashtëm në kryeqytetin Kabul, pasi një kamion-bombë ka shpërthyer në hyrjen e këtij kompleksi, ndërsa të paktën katër militantë kanë depërtuar brenda tij. Gjatë mëngjesit …

Më shumë