KRYEFAQJA » Tag Archives: arrest

Tag Archives: arrest

Sulmet në Stamboll: Policia turke ka arrestuar 118 anëtarë të Partisë Demokratike Popullore

Policia turke ka arrestuar 118 persona gjatë një operacioni masiv që shënjestronte zyrtarët e Partisë pro-Kurde mbi akuzat se kishin lidhje me militantët kurdë. Operacionet nisën pasi një degë e Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit mori përgjegjësinë për shpërthimet që vranë 41 persona dhe plagosën 155 të tjerë, jashtë një …

Më shumë