KRYEFAQJA » Tag Archives: azilkerkues

Tag Archives: azilkerkues

Gjermania tronditet sërish

Gjermania tronditet sërish

Një azilkërkues sirian hodhi veten në erë, duke plagosur 12 persona në Anshbah të Gjermanisë. Ministri i brendshem i shtetit të Bavarisë Joakim Herman bëri të ditur se pasi iu refuzua hyrja në festival, 27 vjeçari kreu vetëvrasjen duke aktivizuar një bombë që e mbante në çantën e shpinës. Rreth …

Më shumë

Papa të shtunën në Lesbos

Papa të shtunën në Lesbos

Papa Francesku deklaroi se të shtunën do të vizitojë ishullin grek Lesbos për të shprehur mbështetjen e tij refugjatëve dhe banorëve vendas. Gjatë një audience që mbajti në Vatikan të mërkurën, papa tha se kërkon t’i shprehë mirënjohje gjithë popullit grek për solidaritetin që tregon me refugjatët. Ai foli para …

Më shumë