KRYEFAQJA » Tag Archives: bisedime

Tag Archives: bisedime

Koçijançiç; Jo deklarata publike pas takimit Kosovë-Serbi

Koçijançiç i përgjigjet Bashës: BE po punon me autoritetet shqiptare kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Zëdhënësja e shefes për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini ka reaguar kundër deklarimeve publike që janë dhënë pas takimit të mbrëmshëm. Sipas një deklarate me shkrim, Maja Kocijançic ka thënë se gjatë takimit të presidentëve dhe kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, është rene dakord që të mos bëhen …

Më shumë

Mogherini; Një tjetër raund bisedimesh në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

mogerini, thaci, kosove, serbi, bisedime, raund tjeter, BE

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikat e Jashtme, Federica Mogherini pritet të drejtojë sot në mbrëmje një tjetër raund bisedimesh në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, me praninë e dy kryeministrave, Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuçiç si dhe të dy presidentëve, Hashim Thaçi dhe Tomislav Nikoliç. Në këtë mbledhje të …

Më shumë

Bruksel, Kosova dhe Serbia bisedime për normalizimin e marrëdhënieve

Bruksel, Kosova dhe Serbia bisedime për normalizimin e marrëdhënieve

Sot në Bruksel, Kosova dhe Serbia zhvillojnë bisedime për normalizimin e marrëdhënieve pas disa muajsh ndërprerjeje. Në takimin, që zhvillohet në zyrën e shefes së diplomacisë evropiane, Federika Mogerini, marrin pjesë presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa nga Kosova, ndërsa nga pala serbe, Presidenti Tomisllav Nikoliç dhe kryeministri Aleksandër …

Më shumë

Xhon Kerry dhe homologu i tij rus Lavrov, ndodhen në Vienë për të mbështetur bisedimet për paqe

Lavrov u bën SHBA-ve thirrje për të shpëtuar planin për armëpushim në Siri

17 vende të Grupit ndërkombëtar për mbështetjen e Sirisë, janë mbledhur sot në Vienë për të mbështetur bisedimet për paqe në vendin që po përballet me një luftë disavjecare civile. Sekretari amerikan i shtetit Xhon Kerry dhe homologu i tij rus Lavrov bashkëdrejtojnë këtë takim në përpjekje për të vënë …

Më shumë