KRYEFAQJA » Tag Archives: bota

Tag Archives: bota

Los Angelos, kandidate per Olimpiaden 2024

Los Angelos, kandidate per Olimpiaden 2024, kaliforni, sport, bota

Los Anxhelos janë kandidatë për të zhvilluar Lojërat Olimpike Verore 2024. Kobi Brajant, legjenda e basketbollit amerikan, është protagonisti kryesor në klipin e dytë të publikuar, për promovimin e kandidaturës së qytetit amerikan. Në qendër të tij, ndodhet Stejpëlls Senter, një nga bukuritë e parkut sportiv. Aty luajnë mënyrë ekskluzive …

Më shumë

Protestat në Venezuela

Protestat, në Venezuela, vijojnie, bota

Përplasje të dhunshme u regjistruan mes protestuesve dhe policisë gjate ej marrshimine kryeqytetin Karakas të Venezuelës. Mijëra njerëz kishin dalë te protestonin për mungesën e ushqimeve dhe ilaçeve dhe kundër presidentit të vendit Nikolas Maduro, por gjithçka degjeneroi në akte dhune duke shkaktuar edhe viktima. 5 të vdekur, dhjetëra ëe …

Më shumë

Iran; Ahmadinexhad regjistrohet si kandidat për zgjedhjet presidenciale

Iran, Kandidatët, kandidat, Ahmadinexhad, bota

Në Iran vijoi sot dita e dytë e procesit të regjistrimit të kandidatëve për zgjedhjet presidenciale të muajit Maj. Mediat shtetërore njoftuar se ish presidenti Mahmud Ahmadinexhad, një konservator i vijës së ashpër, që ka shërbyer dy mandate si president nga viti 2005 në 2013-ën, është regjistruar si kandidat për …

Më shumë

Siri; Bombardohet spitali që trajtonte të plagosurit nga sulmi kimik

siri, spital, bombardohet, bota, rajoni

Spitali që trajtonte të plagosurit nga një sulm kimik i kryer sot në veriperëndim të Sirisë u bombardua duke shkaktuar dëme të konsiderueshme në ndërtesë. Sipas deshmitareve bombardimi ka prekur një pjesë të spitalit ndersa mjekët largoheshin mes gërmadhave. “Opozita siriane akuzoi regjimin e Bashar al-Assad për kryerjen e këtij …

Më shumë

Zjarri i madh në Dubai

dubai, zjarr i madh, viktima, bota

Një zjarr i madh ka përfshirë një kulle ndërtimi në qendër të Dubait, në afërsi të ndërteses më të lartë të Emirateve të Bashkuara Arabe dukë bërë që një qendër gjigante tregtare të mbushet me tym. Flakët masive shpërthyen në një ndërtesë në afërsi Burj Kalifa, rreth orës e 6 …

Më shumë