KRYEFAQJA » Tag Archives: bregu

Tag Archives: bregu

Zgjedhjet 2017, opozita këmbëngul në votimin dhe numurimin elektronik

Zgjedhjet 2017, opozita këmbëngul në votimin dhe numurimin elektronik

Opozita e djathtë ndryshon strategjinë për plotësimin e kërkesës së saj për votim dhe numërim elektronik në zgjedhje. Edhe pse bojkoti parlamentar sëbashku me shtyrjen e datës së zgjedhjeve ishin alteranativa të PD, debatet e forta brenda mbledhjes së grupit parlamentar demokrat, çuan tek qëndimi për të intensifikuar aksionin opozitar …

Më shumë

Shqipëria drejt Samitit të Parisit

Shqipëria drejt Samitit të Parisit

Tre investime infrastrukturore të rëndësishme rajonale pritet të miratohen në 4 korrik gjatë Samitit të Parisit. Ndërsa raportoi në Këshillin Kombëtar të Integrimit Europian në lidhje me përgatitjet, ministri i jashtëm Ditmir Bushati, veç të tjerave renditi pritshmëritë që nga infrastruktura e deri tek mbështetja e studimit të vizibilitetit për …

Më shumë

Hahn: Kompromis për negociatat

Hahn: Kompromis për negociatat

Komisioneri për Zgjerimin Johanes Hahn, ka marrë pjesë në mbledhjen e peste të Këshillit Kombëtar të Integrimit. Kryetarja e këtij këshilli, deputetja e opozitës Majlinda Bregu, tha se mesazhi i komisionerit do të ndihmojë palët që të gjejnë mirëkuptimin mes tyre. Sipas saj anëtarësimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian do …

Më shumë