KRYEFAQJA » Tag Archives: brukseli

Tag Archives: brukseli

Rumani, vazhdojnë protestat masive kundër korrupsionit

Rumani, vazhdojnë protestat masive kundër korrupsionit

Pavarësisht se qeveria pranoi të tërhiqte dekretin, i cili parashikonte faljen e zyrtarëve të lartë të dënuar për korrupsion, qytetarët e Rumanisë kanë protestuar sërish në sheshin kryesor të Bukureshtit, për të disatën ditë radhazi, në shenjë kundërshtie ndaj klasës së korruptuar politike. Në bazë të të dhënave të Policisë, …

Më shumë

Brukseli ngurron të shprehet për urdhër-arrestet e vjetra të Beogradit

Brukseli ngurron të shprehet për urdhër-arrestet e vjetra të Beogradit

Komisioni Europian ndjek me vëmendje zhvillimet e javës së kaluar lidhur me ndalimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,Ramush Haradinaj. Por megjithëse ndërmjetëson për normalizimin e mardhënieve mes Kosovës e Serbisë në një sërë fushash, përfshirë bashkëpunimin policor e gjyqësorin, sikurse njofton gazetarja e RTSH Arta Tozaj, Brukseli …

Më shumë

Meta: Partneriteti shqiptaro-amerikan do të vazhdojë të lulëzojë në interes të dy vendeve

Meta: Partneriteti shqiptaro-amerikan do të vazhdojë të lulëzojë në interes të dy vendeve

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta deklaroi gjatë një interviste për Televizionin Publik Shqiptar se zgjedhjet në SHBA nuk i ndikojnë marrëdheniet mes Shqipërisë dhe aleatit të saj strategjik.”Unë nuk besoj se ka një lidhje të drejtpërdrejtë aq më tepër midis Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në këtë rast …

Më shumë

Shkup, arrestime pas protestave kundër presidentit Ivanov

Shkup, arrestime pas protestave kundër presidentit Ivanov

Dymbëdhjetë të arrestuar dhe një gazetar i plagosur është bilanci nga protestat që u zhvilluan të mërkurën në mbrëmje para dhe në afërsi të zyrës së presidentit Gjorge Ivanov në Shkup, konfirmuan për agjencinë shtetërore maqedonase të lajmeve, MIA burime nga Ministria maqedonase e Punëve të Brendshme. Demonstruesit qëlluan mbrëmë …

Më shumë