KRYEFAQJA » Tag Archives: Budapest

Tag Archives: Budapest

WIZZAIR së shpejti në Shqipëri

WIZZAIR së shpejti në Shqipëri

Kompania ajrore hungareze me kosto të ulët WIZZAIR, pritet të fillojë fluturimet në linjën Budapest-Tiranë-Budapest në muajin prill të vitit të ardhshëm. Memorandumin e bashkëpunimit u nënshkrua nga Ministri i Zhvillimit Kombëtar hungarez, Miklós Seszták dhe Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, i cili gjendet në Budapest për një …

Më shumë

Partizani-Demi: Shpërblim 250.000 euro nëse kualifikohen

Partizani-Demi: Shpërblim 250.000 euro nëse kualifikohen

Të mërkurën, vëmendja e publikut futbolldashës, do të përqëndrohet tek ndeshja e kthimit, Ferencvarosh – Partizani, e vlefshme për turin e dytë paraeliminator të Ligës së Kampioneve. Të kuqë e kryeqytetit udhëtojnë drejt Hungarisë me qëllimin për të t’u kualifikuar. Ndeshja e parë, e luajtur në Elbasan Arena, të mërkurën …

Më shumë

“IDEALE DHE VEPRA ARTI” në Galerinë Kombëtare të Arteve

Më datën 24 qershor 2016, ora 19.00, Galeria Kombëtare e Arteve dhe Muzeu Ludwig – Muzeu i Artit Bashkëkohor, Budapest kanë kënaqësinë të prezantojnë për publikun ekspozitën “IDEALE DHE VEPRA ARTI / Një përzgjedhje veprash nga koleksioni i Muzeut Ludwig, Budapest”. Ekspozita vjen si rezultat i një bashkëpunimi të vazhdueshëm …

Më shumë