KRYEFAQJA » Tag Archives: Deklarate

Tag Archives: Deklarate

FSHF: Tifozët e ILLYRIAN ELITE veprime ekstremiste në “Renzo Barbera”

FSHF: Tifozët e ILLYRIAN ELITE veprime ekstremiste në "Renzo Barbera"

Federata Shqiptare e Futbollit ka kërkuar ndjesë dhe ka dënuar me forcë ato që i ka cilësuar “akte të shëmtuara dhe aspak sportive” të ndodhura të premten në mbrëmje në stadiumin “Renzo Barbera”” gjatë takimit Itali- Shqipëri e vlefshme për eleminatoret e Rusi 2018. Sipas saj këto akte sollën ndërprerjen …

Më shumë

Kryeministrja May njofton BE-në për daljen e Britanise prej saj

Kryeministrja May njofton BE-në për daljen e Britanise prej saj

Kryeministrja britanike, Theresa May do të njoftojë zyrtarisht Bashkimin Europian gjatë së mërkurës së ardhshme, se Britania e Madhe do të nisë procesin e largimit nga blloku 28-anëtarësh. “Downing Street” njoftoi këtë të hënë se kryetarja e ekzekutivit britanik do t’u shkruajë një letër 27 krerëve të tjerë të BE-së, …

Më shumë

LSI: Deklaratë me platformë të qartë vizionare në mbrojtje të drejtave legjitime të shqiptarëve

Rama i LSI: Largimi i Manjanit, synonte normalizimin e bashkëpunimit mes dy partive

Edhe LSI, partia e dytë kryesore në qeverinë shqiptare ka përshëndetur deklarata e përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni. Nënkryetari i saj Luan Rama tha se “LSI përshëndet faktorin politik shqiptar në Maqedoni për qëndrimin e unifikuar dhe bashkimin në një platformë të qartë e vizionare për rolin e tyre …

Më shumë

Deklaratë e përbashkët e partive politike shqiptare në Maqedoni

Deklaratë e përbashkët e partive politike shqiptare në Maqedoni

Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni, përmes një deklarate të përbashkët, kanë shprehur përkushtimin e tyre për realizimin e të drejtave kombëtare të shqiptarëve në mandatin e ardhshëm qeveritar nëpërmjet mbështetjes së ndërsjellë në përputhje me frymën e Marrëveshjes së Ohrit dhe Kushtetutën e Maqedonisë. “Ne, përfaqësuesit e partive …

Më shumë

Ambasada Amerikane: Vendimi i KQZ fitore për popullin, paralajmërim për kriminelët

Ambasada e SHBA në Tiranë: Qytetarë amarikanë bëni kujdes gjatë festave!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka reaguar menjëherë pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të miratuar kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për t’i hequr mandatet kreut të Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi dhe deputetëve Shkëlqim Selamit dhe Dashamir Tahirit. Sipas kësaj prokurorie ata ishin gjetur fajtorë gjatë procesit …

Më shumë

PD : “Ndryshimet e Ramës janë thjesht një makijazh, po vjedhja dhe hajdutëria në tatime e dogana nuk ndryshon”

PD : "Ndryshimet e Ramës janë thjesht një makijazh, po vjedhja dhe hajdutëria në tatime e dogana nuk ndryshon"

Partia Demokratike e opozitës, i ka cilësuar ndryshimet e fundit të kryeministrit Rama në tatime dhe dogana si një formalitet. Sipas saj kjo nuk ndryshon gjendjen në të cilën janë të zhytura këto institucione dhe gropën e madhe që kanë krijuar në ekonomi. “Edi Rama vendosi të ndërrojë bletët e …

Më shumë