KRYEFAQJA » Tag Archives: dekriminalizimi

Tag Archives: dekriminalizimi

Ligji për dekriminalizimin, KQZ shkarkon gjashtë këshilltarë bashkiake

KQZ diskuton deklaratat e dekriminalizimit për 21 zyrtarë të lartë

Ligji për dekriminalizimin vijon të sjellë pasoja për zyrtarët që janë subjekt i tij. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në kuadër të zbatimit të këtij ligji ka ndërprerë në mënyrë të parakohshme mandatet për gjashtë këshilltarë bashkiakë. Mandatet janë ndërprerë për anëtarin e Këshillit Bashkiak Elbasan, Gani Hida; Robert Dajani, anëtar i …

Më shumë

Rama firmos shkarkimin e Rroshit

"Çështja Roshi" Gjykata Kushtetuese shtyn seancën

Qeveria shqiptare ka shkarkuar të enjten nga detyra kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi. Vendimi që mban firmën e kryeministrit Edi Rama është marrë pak pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi unanimisht që Rroshit t’i hiqej mandati. Ish kreu i Bashkisë së Kavajës gjatë plotësimit të deklarimeve në kuadër …

Më shumë

Ambasada Amerikane: Vendimi i KQZ fitore për popullin, paralajmërim për kriminelët

Ambasada e SHBA në Tiranë: Qytetarë amarikanë bëni kujdes gjatë festave!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka reaguar menjëherë pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të miratuar kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për t’i hequr mandatet kreut të Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi dhe deputetëve Shkëlqim Selamit dhe Dashamir Tahirit. Sipas kësaj prokurorie ata ishin gjetur fajtorë gjatë procesit …

Më shumë

Basha i shpreh shqetësimin Danielsonit: Zgjedhje e lira kërcënohen nga droga qeveritare

Basha i shpreh shqetësimin Danielsonit: Zgjedhje e lira kërcënohen nga droga qeveritare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur të mërkurën Drejtorin e Zgjerimit në Komisionin Europian, Kristian Danielson. Sipas njoftimit të shpërndarë nga vetë zoti Basha në Fejsbuk, ai ka ndarë me bashkëbiseduesin vlerësimin për marrjen e rekomandimit për hapjen e negociatave Shqipëri-BE, ndërsa ka shprehur shqetësimin për sfidat e …

Më shumë