KRYEFAQJA » Tag Archives: diskutime

Tag Archives: diskutime

Raporti Moodys

Moodys, raporti, diskutime, shqiperi, ekonomi

Një raport konfidencial adresuar qeverisë nga gjigandi ndërkombëtar i financave Moody’s e rendit Shqipërine si vendin me performancën më të keqe në rajon sa i takon portofolit të kredive të këqija. Dokumenti që zotëron televizioni publik shqiptar i vlerëson kreditë me probleme si një risk për sistemin bankar, pasi ky …

Më shumë

Nis të mërkurën diskutimi për reformën në drejtësi

reforma ne drejtesi, e merkure, kuvendi i shqiperise, diskutime

Pas një ndërprerje disa javore, reforma në drejtësi do të rikthehet në axhendën e diskutimit parlamentar. Burimet bëjnë të ditur se të mërkurën paradite komisioni i posaçëm për Reformën në Drejtësi do të mblidhet për të shqyrtuar vërejtjet e ekspertëve ndërkombëtarë për projekligjin e Kontrollit të Gjyqtarëve dhe Prokurorëve, për …

Më shumë