KRYEFAQJA » Tag Archives: evakuim

Tag Archives: evakuim

Palermo përfshihet nga zjarret

Provincat e Palermos janë përfshirë nga zjarre të fuqishme të cilat nisën mëngjesin e sotëm. Më shumë se 100 persona janë evakuuar. Rreth 50 fëmijë kanë mbetur të toksikuar si pasojë e tymit dhe janë dërguar me urgjencë në spital por fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën. Autostrada Palermo-Mesina është …

Më shumë

Gjendje e jashtëzakonshme në Alberta

Gjendje e jashtëzakonshme në Alberta

Autoritetet kanadeze shpallën gjendjen e jashtëzakonshme në provincën e Albertës, pasi një zjarr masiv detyroi 88 000 banorët e qytetit McMurray të evakuoheshin. Zjarrfikësit dhe policia lokale paralajmëruan se zjarri mund të shkatërrojë pjesën më të madhe të qytetit dhe se 24 orët e ardhshme do të jenë vendimtare. Zjarri …

Më shumë