KRYEFAQJA » Tag Archives: forumi

Tag Archives: forumi

Gjiknuri: Sipërmarrës të Singaporit, interes për investime në Shqipëri

ministri i energjitikes, damian gjiknuri, forumi, ekonomi, investime te huaja, singapori,

Potencialet që ka Shqipëria për investime në fushën e energjisë, dhe konkretisht në hidroenergji, energji elektrike, naftë, gaz dhe në sektorin minerar, janë paraqitur nga Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri në Forumin e Tregtisë dhe Investimeve Singapor-Shqipëri. Në një prononcim për televizionin Shqiptar, Gjiknuri u shpreh se gjatë …

Më shumë

Beograd, nis forumi “A mundet demokracia tu mbijetoje trazirave globale”

Beograd, nis forumi "A mundet demokracia ti mbijetoje trazirave globale"

Në Beograd ka nisur forumi dy ditor me teme “A mundet demokracia tu mbijetojë trazirave globale”, ku po merr pjesë dhe kryeministri shqiptar Edi Rama. Sëbashku me kryeminstrin serb Aleksandër Vuçiç, zoti Rama ka nënvizuar idenë se vendet e Ballkanit duhet të lënë pas mënyrat të sjelles ndaj njëri-tjetrit siç …

Më shumë

Forumi i Crans Montanas, presidentit Nishani i akordohet “Çmimi i Fondacionit për vitin 2016”

Forumi i Crans Montanas, presidentit Nishani i akordohet "Çmimi i Fondacionit për vitin 2016"

Forumi i Crans Montanas i mbajtur ditët e fundit në Vienë, ka zhvilluar një ceremoni të veçantë ku ka ndarë “Çmimin e Fondacionit për vitin 2016”. Ai u akordohet liderëve të ndryshëm evropianë dhe botërorë, në shenjë mirënjohje dhe vlerësimi për angazhimin publik në promovimi e vlerave demokratike dhe një …

Më shumë