KRYEFAQJA » Tag Archives: gjendje e jashtezakonshme

Tag Archives: gjendje e jashtezakonshme

Turqi, Erdogan shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan shpalli gjendjen e jashtëzakonshme tremuajshe për t’u mundësuar autoriteteve që të ndërmarrin veprime të shpejta dhe të frytshme ndaj përgjegjësve për përpjekjen e grushtit ushtarak të shtetit. Erdogan, i cili ka nisur spastrimet masive në institucionet shtetërore që nga përpjekja për grusht shteti më 15 …

Më shumë

Përmbytjet në Virxhinia, Obama deklaron gjëndjen e jashtëzakonshme

permbytjet ne virxhinia, obama, gjendje e jashtezakonshme

Presidenti amerikan Barak Obama ka shpallur gjëndjen e fatkeqësisë në shtetin e Virxhinias perëndimore, ku përmbytjet më të rënda të shekullit të fundit kanë shkaktuar 24 viktima. Sipas shtëpisë së Bardhë, zoti Obama urdhëroi që të fillojë ndihma federale për tre nga kontente më të prekura, pas kërkesës së paraqitur …

Më shumë