KRYEFAQJA » Tag Archives: Bosnje

Tag Archives: Bosnje

Play-off-i për Euro 2016: Irlanda merr një barazim të çmuar në Bosnje

Play-off-i për Euro 2016: Irlanda merr një barazim të çmuar në Bosnje

Në ndeshjen e dytë play-off-it, takimi i vajtjes, u vunë përballë njëra tjetrës Bosnja dhe Irlanda. Të zotët e shtëpisë janë të avantazhuar sipas kuotave të bookmaker-ave por dhe disa mungesave të rëndësishme në radhët e Irlandës. Duke e ditur se çfarë është në lojë, dy skuadrat e fillojnë ndeshjen …

Më shumë

Kongresi i Shteteve të Bashkuara përgatit një rezolutë për Ballkanin

Kongresi i Shteteve të Bashkuara përgatit një rezolutë për Ballkanin

Kongresi i Shteteve të Bashkuara, me rastin e 20 vjetorit të nënshkrimit të marrëveshjes së paqes të Dejtonit dhe dhënies fund të luftës së përgjakshme në Bosnje e Hercegovinë, ka përgatitur një rezolutë të gjerë, në të cilën kërkohet nga presidenti Barak Obama emërimi i një përfaqesuesi të posaçëm për Ballkanin, detyra …

Më shumë