KRYEFAQJA » Tag Archives: dogana

Tag Archives: dogana

LLalla: Vettingu nuk duhet të përdoret për t’u imponuar tek prokurorët

LLalla: Vettingu nuk duhet të përdoret për t'u imponuar tek prokurorët

Ndërsa procesi i vettingut në drejtësinë shqiptare tashmë ka nisur, kryeprokurori Adriatik Llalla ka paralajmëruar se ai nuk mund të përdoret nga askush si mënyrë për t’u imponuar tek trupa e prokurorëve. Deklaratën e tij zoti Llalla e ka bërë gjatë analizës së punës së prokurorisë së Shkodrës. “Vetting-u nuk …

Më shumë

Festat e fundvitit, Fluks në dogana

Gjatë 24 orëve të fundit nëpërmjet Stacionit Kufitar të Kakavijes udhëtuan në drejtim të vendlindjes 6500 këmbësorë dhe 1200 automjete, ndersa rreth 4 mijë persona të tjerë udhëtuan drejt Greqisë. Mbrëmjen e së premtes fluksi i emigrantëve është ndjerë lehtë edhe në Kapshticë, por nuk kanë munguar edhe radhët në …

Më shumë

Administrata doganore, angazhime në luftën kundër tregtisë së paligjshme të produkteve të duhanit

filip morris, shqiperi, lufta kunder informalitetit, duhan, kompani, dogana, lajme ekonomi

Përmes një marrëveshjeje mirëkuptimi, të nënshkruar sot me drejtorinë e përgjithshme të doganave, Kompania e duhanit Filip Morris u angazhua të ndihmojë administratën doganore në luftën kundër tregtisë së paligjshme të produkteve të duhanit, një praktike kjo të cilën drejtoresha e doganave, Belinda Ikonomi, u bëri thirrje të gjithë operatorëve …

Më shumë

PD : “Ndryshimet e Ramës janë thjesht një makijazh, po vjedhja dhe hajdutëria në tatime e dogana nuk ndryshon”

PD : "Ndryshimet e Ramës janë thjesht një makijazh, po vjedhja dhe hajdutëria në tatime e dogana nuk ndryshon"

Partia Demokratike e opozitës, i ka cilësuar ndryshimet e fundit të kryeministrit Rama në tatime dhe dogana si një formalitet. Sipas saj kjo nuk ndryshon gjendjen në të cilën janë të zhytura këto institucione dhe gropën e madhe që kanë krijuar në ekonomi. “Edi Rama vendosi të ndërrojë bletët e …

Më shumë

Kontrolle në kufirin midis Shqipërisë dhe Kosovës

Kontrolle në kufirin midis Shqipërisë dhe Kosovës

Agjencitë e kontrollit të brendshëm të policisë së Shqipërisë dhe Kosovës kanë përmbyllur inspektimin e përbashkët disa javor për vlerësimin e efikasitetit të patrullimeve policore përgjatë vijës kufitare mes dy vendeve. Rezultate të kontrollit kanë qenë edhe marrja e disa masave disiplinore për disa mangësi të konstatuara në radhtët e uniformave …

Më shumë