KRYEFAQJA » Tag Archives: Donald Tusk

Tag Archives: Donald Tusk

Tusk viziton sot Maqedoninë

Donald-Tusk, Tusk viziton sot Maqedoninë, kreu i keshillit europian

Kryetari i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, viziton sot Maqedoninë. Në Shkup ai do te takohet vetem me presidentin, Gjorgje Ivanov me të cilin do të bisedoje për krizën e emigrantëve dhe rolin e Maqedonisë në përpalljen me të. Presidenti Ivanov, ndër të tjera do ta njoftojë Tuskun me situatën …

Më shumë

Tusk; Nesër në Maqedoni

Tusk, Nesër, Maqedoni, rajoni, donald tusk

Kreu i Këshillit Europian, Donald Tusk viziton nesër Shkupin, e ashtu si zyrtarë të tjerë të lartë të bllokut përpara tij, vjen me porosi të qarta për presidentin Gjorgje Ivanov. BE-ja është pozicionuar hapur, pro zgjidhjes së shpejtë të krizës në respektim të Kushtetutës, që do të thotë t’i dorëzohet …

Më shumë

Tusk: Akuzat e Turqisë për fashizëm në Holandë janë “plotësisht të shkëputura nga realiteti”

Akuzat e Turqisë për fashizëm në Holandë janë “plotësisht të shkëputura nga realiteti”, ka thënë presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk. Deklaratat e Turqisë erdhën pasi Holanda anuloi disa tubime të politikanëve turq në Roterdam, të cilat ishin organizuar për të fituar mbështetjen e komunitetit turk në Holandë për referendumin …

Më shumë