KRYEFAQJA » Tag Archives: dialog

Tag Archives: dialog

Meta: Të kërkojmë ndihmën e PPE për dialog; Basha: Pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje në Shqipëri!

Meta: Të kërkojmë ndihmën e PPE për dialog; Basha: Pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje në Shqipëri!

Në Shqipëri dy partitë kryesore të koalicionit të majtë në pushtet, PS-LSI, kanë vendosur ti kërkojnë Partisë Popullore Europiane ndihmë për të vendosur një dialog pa kushte me opozitën e djathtë,  që vendi të shkojë i qetë drejt zgjedhjeve të përgjithshme të 18 qershorit . Pas një takimi të shtunën …

Më shumë

Basha presion Ramës: Do të vijë në dialiog si kryeministër, por do të dalë nga dialogu si kryeministër i dorëhequr!

Basha presion Ramës: Do të vijë në dialiog si kryeministër, por do të dalë nga dialog si kryeministër i dorëhequr!

Në ditën e 52-të protestës kreu i PD në opozitë Lulzim Basha, vazhdon të këmbënguli në dorëheqjen e kryeministrit Rama dhe krijimin një qeveri teknike që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ndërkaq deklaratat e zotit Basha gjithnjë e më shumë shihen si mjet presioni psikologjik ndaj …

Më shumë

Sattler: Partitë të dialogojnë dhe të marrin pjesë në zgjedhje

Sattler: Partitë të dialogojnë dhe të marrin pjesë në zgjedhje

Ndërsa ambasadorja gjermane deklaroi një ditë më parë se më e rëndësishme është që zgjedhjet parlamentare të zhvillohen në kohën e duhur me përfshirjen e partive që dëshirojnë të marrin pjesë në to, për Ambasadorin austriak në vendin tonë Johann Satler e rëndësishme është që të gjitha partitë politike të …

Më shumë