KRYEFAQJA » Tag Archives: Fondi Monetar Ndërkombëtar

Tag Archives: Fondi Monetar Ndërkombëtar

FMN nis takimet në Tiranë

FMN mbërrin në Tiranë

Përfaqësues të Fondit Monetar Ndërkombëtar, gjendet në Tiranë për të zhvilluar një tjetër raund bisedimesh me autoritetet shqiptare, për zhvillimet e aktuale dhe perspektive të ekonomisë. Takimin e parë e kanë zhvilluar të mërkurën në mëngjes me ministrin e financave Arben Ahmetaj. Burime nga ky dikaster bëjnë të ditur se në …

Më shumë

FMN miraton disbursimin e këstit prej 72. 4 milionë eurove për Shqipërinë

FMN mbërrin në Tiranë

Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të mërkurën rishikimin e pestë dhe të gjashtë të marrëveshjes me Shqipërinë, duke i hapur rrugë disbursimit të këstit prej 72. 4 milionë eurove. Sipas vendimit Bordi Ekzekutiv i FMN ka aprovuar rishikimin e ecurisë së ekonomisë së Shqipërisë në bazë të programit …

Më shumë