Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TRUPI DHE SHENDETI
NGA E HëNA Në Të PREMTE
PARALEL
 Me Kozeta Kurtin      
Më shumë
NGA E HENA DERI TE PREMTEN
KOLOR
Me Erion Zeqirin      
Më shumë


Gjithçka shqip
     
Më shumë

Arvizu: SHBA - viza 3 vjeçare për shqiptarët

Ende nuk është e qartë nëse zgjatja e kohës së vlefshmërisë së vizës do të shoqërohet me kërkesa më rigoroze nga ana e Seksionit Konsullor të Ambasadës Amerikane për qytetarët shqiptarë që do të kërkojnë të vizitojnë SHBA.  Më shumë

LIVE STREAMS
TVSH
TVSH
PROGRAMI TVSH
RADIO TIRANA, E ENJTE 18 DHJETOR 2014  

06:00    Himni    
06:01    Programi Ditor    
06:03    Kalendari i Botes Shqiptare    
06:05    Almanak    
06:06    LAJME    
06:08    Ritme nga muzika jone popullore    
06:30    Ritme nga muzika jone e lehte    
07:00-9:00    “MIRESEVJEN”- nje mengjes radioteleviziv me argumente dhe te ftuar.    Lidhje dpd me TVSH
    NJE DATE, NJE HISTORI, NJE KURIOZITET    Armand XHULI
09:15    “DITE TE MBARE”- mengjeseve tuaja. Florian ZYKA
10:00    LAJME    
10:03    Spote promocionale    
10:15   “METROPOL”- Realitete, problematika, aktualitete te perditshmerise. Te ftuar ne studio, lidhje         direkte, opinione, intervista, caste argetuese, muzike e zgjedhur. Kozeta HOXHA
10:15    Vijon”METROPOL”me: “DITA SOT”-ne Metropol.Aktualitet.    Kozeta HOXHA
11:05    Vijon “METROPOL”me: “NE SKENAT DHE EKRANET TONA”-Aktualitete dhe protagoniste te Institucioneve tona Kulturore-artistike. Ne Teatrin eksperimental”Kujtim Spahivogli”, nga Trupa Profesioniste e Gjirokastres u shfaq komedia”Emigrantet”e autorit polak Slavomir Mrozek. Flasin regjisori Kudret Alika dhe aktori Viktor Caro.
-Interviste me Marsela Cibukaj,pjesemarrese ne Fest.53-te te Kenges ne Rtsh.
-Interviste me sopranon Alketa Cela.    Alma SULAJ
12:05    Vijon “METROPOL”me:-“TURIZMI,INDIVIDI,SHTETI”- Aktualitete dhe realitete te fushes se turizmit(r).    Aferdita SELIMI
13:02    50’- mes ritmit te zgjedhur prej muzikes me te mire     Kozeta KURTI
14:00    LAJME    
14:02    Tinguj per ju-preferenca muzikore te degjuesit    Elda KOCI
14:30    “RRUZULLI MAGJIK”-Emision per femije         Klemi DYLGJERI
15:00    EDICIONI I LAJMEVE TE DREKES    
15:30    GJITHÇKA SHQIP- gjithcka rreth prurjeve te reja dhe interpretime te degjuesit drejtpedrejte. Artemisa & Andri
16:30    “PA KUFIJ”-Nje program i drejteperdrejte, ne valen e perbashket: Radio TIRANA, Radio KOSOVA, Radio SHKUPI.
Tema:”Fenomeni imigrator tek shqiptaret.Shkaqet dhe pasojat”. Te ftuar ne studio ekspert te fushes. Driada HOXHA
18:00    EDICIONI INFORMATIV I PASDITES    
18:20    FAME DHE HITE- nga A-Zh enciklopedi per njerezit qe lane gjurme ne historine e njerezimit. Freskida MILOTI
19:00    LAJME    
19:02    ‘MIQ TE MBREMJES’-Informacione,te ftuar,muzike,per te bere me te larmishme mbremjet tuaja. Drilona NOKSHIQI
19:50    Radioperralla    
19:55    Kalendari i Botes Shqiptare    
20:00    REVISTA RADIOFONIKE E MBREMJES    
    NJE DATE, NJE HISTORI, NJE KURIOZITET    Armand XHULI
20:30    “VATER SHQIPTARE”-Tradite, zakone, ngjarje, protagoniste. Historia e Bibliotekes Kombetare. E sotmja dhe e ardhmja e saj ne kendveshtrimin e drejtoreshes Persida Asllani.    Demir GJERGJI
22:00    EDICIONI I FUNDIT KRYESOR I LAJMEVE     
22:30    “PA KUFIJ”-Nje program i drejteperdrejte,ne valen e perbashket: Radio TIRANA, Radio KOSOVA, Radio SHKUPI.(R).    
00:00    LAJME    
    TINGUJ QE PASUROJNE SHPIRTIN-album i muzikes klasike